Ana içeriğe atla

Başkanın Mesajı

Endüstri Mühendisliği Bölümü, TED Üniversitesi'nin liberal ve yenilikçi eğitim anlayışı doğrultusunda modern öğrenme-öğretme teknik ve metodolojilerini kullanarak öğrencilerinin verilen bilgiyi içselleştirme ve kullanabilme becerilerine odaklanmaktadır. Öğretim üyeleri, öğretmen rolünden çok birer öğrenme koçu rolü üstlenerek, öğrencilerin aktif bir öğrenme süreci içerisinde gelişmelerini hedeflemektedirler.

Bölümümüzün esnek ve öğrenci odaklı programı, endüstri mühendisliğinin temel, güncel ve gelişmekte olan tüm konularını kapsayan bir eğitimin yanında, ilgi duyulan başka konularda da uzmanlaşma fırsatı sunmaktadır. Bu sayede, profesyonel hayatta öncü görevler üstlenebilen, çok yönlü, açık fikirli ve geniş ufka sahip endüstri mühendisleri yetiştirmek hedefimizdir.

TED Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri, uluslararası düzeyde etki yaratıcı araştırma faaliyetleri yürütmekte ve alanlarındaki bilimsel gelişmeleri yakından takip etmektedirler. Bu sayede, öğrencilerine güncel ve taze bilgiler sunmayı kendilerine bir görev edinmişlerdir.